Kredyt mieszkaniowy w PKO BP uznany za najlepszy

Data: 17 marzec 2014 | Kategoria: Kredyty hipoteczne

 

Oferta kredytu hipotecznego w Pko Banku Polskim zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Najlepszy kredyt hipoteczny” plebiscytu Złoty bankier 2013.


W głosowaniu ekspertów i ponad 40 tysięcy internautów, 46% głosów w kategorii „najlepszy kredyt hipoteczny” zostało oddanych na kredyt mieszkaniowy PKO Banku Polskiego. Drugie miejsce zajęła oferta kredytu hipotecznego „Megahipoteka” w Alior Banku  - 30% głosów. Na trzecim miejscu znalazła się oferta kredytu mieszkaniowego w Credit Agricole - 10% głosów


Oferta PKO BP w wielu rankingach kredytów hipotecznych zajmuje wysokie pozycje pod względem atrakcyjności cenowej. Warto wspomnieć, że PKO BP oferuje najszerszy wachlarz jeśli chodzi o przeznaczenie kredytu, którym można sfinansować praktycznie każdy cel mieszkaniowy – m.in. budowy, dokończenie, nadbudowę, wykończenie i wyposażenie, remont, zakup domu czy mieszkania , a także przebudowę pomieszczeń lub budynków niemieszkalnych na cele mieszkalne. Kredyt hipoteczny w PKO BP jest także liderem jeśli chodzi o wybory Polaków – prawie co 3 kredyt hipoteczny jest udzielany przez Pko Bank Polski (ponad 30% udział w rynku).


RRSO w marcu


W marcu wzrosło średnie RRSO kredytów mieszkaniowych w złotówkach. Obecnie średnie RRSO wynosi 5,25%. Jeszcze miesiąc temu wynosiło 5,21%. Oznacz to wzrost o 0,04 punktu procentowego. Wzrost średniego oprocentowania został spowodowany zmianami w ofertach na które zdecydowały się banki jak np. Getin Bank czy EuroBank.

Dla kredytów hipotecznych w euro, średnie RRSO uległo obniżeniu  o 0,09 pkt. proc. do wysokości 6,45%. W znacznym stopniu zmiana średniej jest zasługą obniżenia marży o 0,6 punktu procentowego przez BZ WBK. Ze względu na niewielką ilość banków oferujących kredyty mieszkaniowe w euro, zmiana oferty przez jeden z nich powoduje wahania całego wskaźnika.

Źródło: PKO Bank Polski, Rzeczpospolita

Polecamy

Brave jest darmową przeglądarką stron internetowych rozwijaną na zasadzie open source, której celem jest zapewnienie jej użytkownikom prywatności oraz bezpieczeństwa. Wbudowany mechanizm blokady reklam i skryptów sprawia, że wczytywanie stron www może być znacznie szybsze w odróżnieniu od innych przeglądarek.

Pobierz Brave

Ranking Top 7 ofert 2020

Ranking - miejsce 1
PKO BP - kredyt hipoteczny
ranking PKO BP - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 9.14 na 10

Ranking - miejsce 2
mBank - kredyt hipoteczny
ranking mBank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.50 na 10

Ranking - miejsce 3
ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny
ranking ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.00 na 10

Ranking - miejsce 4
Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy
ranking Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.70 na 10

Ranking - miejsce 5
EuroBank - kredyt mieszkaniowy
ranking EuroBank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.30 na 10

Ranking - miejsce 6
Deutsche Bank - kredyt hipoteczny
ranking Deutsche Bank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 7.27 na 10

Ranking - miejsce 7
BZ WBK - kredyt mieszkaniowy
ranking BZ WBK - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.13 na 10