Top 5 kredytów mieszkaniowych

Data: 23 styczeń 2014 | Kategoria: Kredyty hipoteczne

 

Wyższa zdolność kredytowa, kredyty hipoteczne dostępniejsze przy niższych zarobkach, ale także kredyty na maksymalnie 35 lat i 95% wartości nieruchomości to efekt obowiązywania od stycznia 2014 roku znowelizowanej Rekomendacji S.

Jak w świetle tych zmian prezentują się oferty kredytów mieszkaniowych?
Obecnie tylko 8 banków oferuje jednocześnie kredyty hipoteczne na maksymalną kwotę stanowiącą 95% wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem oraz maksymalny 35-letni okres spłaty. Są  to BOŚ, Deutsche Bank, Getin Bank, mBank, Millennium Bank, Nordea, PKO BP, Bank Pocztowy.

Marża
Wysokość przeciętnej marży (powiązanej z innymi produktami bankowymi tzw. cross-sell) wzrosła w styczniu do poziomu 1,7% (1,66%  w IV 2013r.) dla trzyosobowej rodziny o zarobkach 6 tys.zł netto, gdzie dwie osoby pracują, nie mają dodatkowych zobowiązań i wnioskują o kredyt 270 tys.zł na zakup mieszkania o wartości 300 tys.zł.

Zdolność kredytowa
Na przykładzie powyższej trzyosobowej rodziny, maksymalną kwotę kredytu wynoszącą 622 tys.zł  otrzymają w banku PEKAO, w kolejnym Millennium Banku mogą otrzymać 617 tys.zł, trzeci jest Alior Bank, gdzie mogą uzyskać kwotę 595 tys.zł. Na przeciwym biegunie znajdują się oferty: najniższa kwota kredytu - 464 tys.zł w Credit Agricole , 469 tys.zł w Nordea Bank i 475 tys.zł w Deutsche Banku.
W środku rankingu znajdują się oferty PKO BP i mBanku (po 536 tys.zł) oraz Euro Bank (534,9 tys.zł) i BZ WBK (528,3 tys.zł).

W którym banku?
W pierwszej połowie stycznia 2014 roku na uwagę zasługują kredyty mieszkaniowe w PKO BP, BZ WBK, Pekao Banku, Credit Agricole oraz Euro Banku.

Kredyt mieszkaniowy w PKO BP to najczęściej udzielany kredyt w Polsce. Marża PKO BP w pierwszym roku kredytowania wynosi 1,1%, od drugiego roku 1,57%. Wśród warunków otrzymania kredytu jest ubezpieczenie od utraty pracy i hospitalizacji na 4 lata wynoszące 3,25% wysokości kredytu. Kredytobiorca także powinien założyć konto w PKO BP i aktywować kartę kredytową. PKO BP pobierze 2% prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu.

Oferta kredytu hipotecznego w BZ WBK to minimalna marża od 1,49% z prowizją 2% lub 2,5% za udzielenie kredytu. Bez prowizji za zakup ubezpieczenia, jednak marża w takim przypadku wzrasta do poziomu minimum 1,79%. Z dodatkowych produktów wystarczy otworzyć dowolne konto i zasilać wpływami minimum 2 tys.zł miesięcznie. Spłata kredytu po 3 latach bez prowizji.

Kredyt hipoteczny w Pekao Banku jest dostępny w dwóch wersjach z marżą stałą wynoszącą 1,64% oraz niższą marżą 1,34% przez pierwsze 2 lata (później 1,64%). W obu przypadkach jest pobierana prowizja 1,55% i 2,05%. Wraz z kredytem należy założyć Eurokonto z regularnymi wpływami wynagrodzenia, kartę debetową oraz kredytową lub ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych. Pekao Bank jest najmniej wymagający jeśli chodzi o wymagane dochody przykładowych klientów. Spłata kredytu przed terminem, wiąże się z zapłatą prowizji.

Kredyt mieszkaniowy w Credit Agricole z marżą na poziomie 1,5% oraz prowizją 1%. Miesięczna opłata na ubezpieczenie na życie w wysokośći 0,0299% kwoty zadłużenia, maleje wraz ze spłatą (kwota ponad 14tys.zł przy kredycie na 25 lat). Dodatkowo należy otworzyć konto i przelewać wynagrodzenie. Credit Agricole pobiera prowizję 2% za spłatę kredytu w ciągu pierwszych trzech lat.

Oferta kredytu mieszkaniowego w Euro Banku to najniższa marża na rynku – 1,39%. Euro Bank także oferuje ubezpieczenie kredytobiorcy przez cały okres spłaty kredytu. W ramach sprzedaży wiązanej należy otworzyć konto oraz otrzymywać wynagrodzenie do końca trwania umowy kredytowej.Euro Bank pobiera prowizję za udzielenie kredytu 2%.

Źródło: Open Finance

Polecamy

Brave jest darmową przeglądarką stron internetowych rozwijaną na zasadzie open source, której celem jest zapewnienie jej użytkownikom prywatności oraz bezpieczeństwa. Wbudowany mechanizm blokady reklam i skryptów sprawia, że wczytywanie stron www może być znacznie szybsze w odróżnieniu od innych przeglądarek.

Pobierz Brave

Ranking Top 7 ofert 2020

Ranking - miejsce 1
PKO BP - kredyt hipoteczny
ranking PKO BP - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 9.14 na 10

Ranking - miejsce 2
mBank - kredyt hipoteczny
ranking mBank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.50 na 10

Ranking - miejsce 3
ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny
ranking ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.00 na 10

Ranking - miejsce 4
Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy
ranking Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.70 na 10

Ranking - miejsce 5
EuroBank - kredyt mieszkaniowy
ranking EuroBank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.30 na 10

Ranking - miejsce 6
Deutsche Bank - kredyt hipoteczny
ranking Deutsche Bank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 7.27 na 10

Ranking - miejsce 7
BZ WBK - kredyt mieszkaniowy
ranking BZ WBK - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.13 na 10