Kredyty hipoteczne przed 1 stycznia 2014

Data: 7 listopad 2013 | Kategoria: Kredyty hipoteczne

 

Analitycy spodziewają się utrzymania oferty kredytów mieszkaniowych na 100% wartości nieruchomości do końca roku. Obecnie kredyty na 100% LTV oferuje 11 banków, a kredyt mieszkaniowy w mBanku można otrzymać nawet na 110% LTV. Tym samym osoby, które nie posiadają wkładu własnego i z uwagi na Rekomendację S (od 1 stycznia 2014 będzie wymagany wkład własny w wysokości minimum 5%), mają czas tylko do końca grudnia na wybór kredytu hipotecznego.


Średnie marże kredytowe rosną, jednak główną przyczyną takiego stanu są wycofywane oferty z bardzo niską marżą, poniżej 1%. Obecnie marża do uzyskania (w zależności od kwoty kredytu, zdolności kredytowej itd.) wynosi od 1,2%. Za atrakcyjną marżę można uznać poniżej 1,5%, ale należy dokładnie policzyć koszty prowizji oraz innych opłat, gdyż może się okazać, że kredyt z wyższą marżą w innym banku będzie tańszy. Atrakcyjniejszą marżę mogą otrzymać jedynie osoby z bardzo wysokim wkładem własnym powyżej 50%. W większości przypadków uzyskanie niższej marży wiąże się z założeniem konta oraz regularnego otrzymywania wynagrodzenia, a niektóre banki dodatkowo wymagają skorzystania w ubezpieczenia i produktów oszczędnościowo-inwestycyjnych.


Warto pamiętać, że atrakcyjne oferty kredytów mieszkaniowych, cieszące się dużą popularnością, powodują dużą liczbę składanaych wniosków, co nie zawsze idzie z mocą przerobową banku i może doprowadzić do kilkumiesięcznego oczekiwania na kredyt. Jeśli klientowi, zależy na czasie warto wziąźć pod uwagę także takie czynniki jak chęć banku do szybkiej analizy i udzielania kredytów, korzystny sposób obliczania zdolności kredytowej.


To ostatni dzwonek dla klientów, którzy chcieliby otrzymać kredyt mieszkaniowy i sfinalizować transakcję  jeszcze w tym roku „na starych zasadach”. Czas od złożenia wniosku o kredyt hipoteczny do wypłaty pieniędzy to około 1,5 miesiąca.


Źródło: Rzeczpospolita

Eksperci finansowi

doradztwo finansowe

Masz wątpliwości? Wyślij bezpłatny formularz kontaktowy i umów się na spotkanie z ekspertem finansowym, kontakt w 24h.

Ranking Top 7 ofert 2019

Ranking - miejsce 1
PKO BP - kredyt hipoteczny
ranking PKO BP - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 9.11 na 10

Ranking - miejsce 2
mBank - kredyt hipoteczny
ranking mBank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.41 na 10

Ranking - miejsce 3
ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny
ranking ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.00 na 10

Ranking - miejsce 4
Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy
ranking Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.70 na 10

Ranking - miejsce 5
EuroBank - kredyt mieszkaniowy
ranking EuroBank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.30 na 10

Ranking - miejsce 6
BZ WBK - kredyt mieszkaniowy
ranking BZ WBK - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.13 na 10

Ranking - miejsce 7
Deutsche Bank - kredyt hipoteczny
ranking Deutsche Bank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 7.10 na 10