Ubezpieczenie pomostowe

Data: 5 lipiec 2013 | Kategoria: Kredyty hipoteczne

 

Przeglądając i porównując rankingi kredytowe, większość osób zwraca uwagę na wysokość marży od której zależy oprocentowanie kredytu. Poza marżą, pamiętamy też o kosztach dodatkowych jak np. ubezpieczenia nieruchomości, na życie ,od utraty pracy itd.


Natomiast niewiele osób przywiązuje uwagę do ubezpieczenia pomostowego, które trzeba płacić do czasu wpisania hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości i dostarczenia do banku prawomocnego odpisu z wpisaną hipoteką. Ubezpieczenie przejściowe jest stosowane prawie w każdym banku. Wpis na pierwszym miejscu do IV działu księgi wieczystej nieruchomości jest jedynym zabezpieczeniem pożyczanych pieniędzy. Przy zakupie gotowego mieszkania w dużym mieście wpis do księgi wieczystej może trwać kilka miesięcy.  


Jednak jeśli kupisz mieszkanie od dewelopera, które jest w początkowej fazie budowy, to możesz płacić ubezpieczenie pomostowe nawet przez ponad 2 lata. To mogą być nie wszystkie koszty, gdyż w zależności od banku transze kredytu mogą być wypłacane po uprzedniej weryfikacji wykorzystanych środków, postępu i harmonogramu prac na budowie – weryfikacja może nastąpić poprzez inspekcję  inwestycji, co może się wiązać z dodatkowymi kosztami.


W rankingu kredytów mieszkaniowych przeznaczonych na zakup mieszkania w cenie 300tys.zł od dewelopera w początkowej fazie budowy, z uwzględnieniem produktów oferowanych w ramach cross-sell,  płacąc wszelkie koszty bankowe (odsetki, prowizja, ubezpieczenia, wyceny i inspekcje na budowie dewelopera) w ciągu pięciu lat i posiadając 20% wkładu własnego najmniej zapłacisz w Credit Agricole  - 41385zł, potem w BGŻ - 44104zł, w Pocztowym - 44746zł, ING Banku Śląskim - 45551zł. Natomiast dla osób nie posiadających wkładu własnego najmniej zapłacą w Banku Pocztowym - 58178zł, w Deutsche Banku - 62245zł, w PKO BP - 65654zł.


Źródło: Gazeta Wyborcza

Polecamy

Brave jest darmową przeglądarką stron internetowych rozwijaną na zasadzie open source, której celem jest zapewnienie jej użytkownikom prywatności oraz bezpieczeństwa. Wbudowany mechanizm blokady reklam i skryptów sprawia, że wczytywanie stron www może być znacznie szybsze w odróżnieniu od innych przeglądarek.

Pobierz Brave

Ranking Top 7 ofert 2020

Ranking - miejsce 1
PKO BP - kredyt hipoteczny
ranking PKO BP - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 9.14 na 10

Ranking - miejsce 2
mBank - kredyt hipoteczny
ranking mBank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.50 na 10

Ranking - miejsce 3
ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny
ranking ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.00 na 10

Ranking - miejsce 4
Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy
ranking Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.70 na 10

Ranking - miejsce 5
EuroBank - kredyt mieszkaniowy
ranking EuroBank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.30 na 10

Ranking - miejsce 6
Deutsche Bank - kredyt hipoteczny
ranking Deutsche Bank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 7.27 na 10

Ranking - miejsce 7
BZ WBK - kredyt mieszkaniowy
ranking BZ WBK - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.13 na 10