Wzrośnie popyt na kredyty hipoteczne?

Data: 24 czerwiec 2013 | Kategoria: Kredyty hipoteczne

 

Nowy zbiór zaleceń wydanych przez Komisję Nadzoru Finansowego, może spowodować, że w ostatnich miesiącach 2013 roku wzrośnie popyt na kredyty hipoteczne. Wszystko za sprawą wymaganego 5% wkładu własnego, który będzie wymagany od początku 2014 roku dla osób starających się o kredyt mieszkaniowy. W większych miastach kredytobiorca będzie musiał posiadać średnio około: 21 tys.zł własnych środków w Warszawie, 17tys. zł w Krakowie, 15tys.zł w Poznaniu, 13tys.zł we Wrocławiu i Gdańsku. Warto dodać, że od 2015 roku wymagany wkład własny będzie wynosił 10%.


Dodatkowo obostrzenia rekomendacji S w pewnym stopniu wpłyną na zdolność kredytową choćby ze względu na rekomendowany okres spłaty, który wynosi 25 lat (maksymalnie 35 lat) oraz dochód uzyskiwany w okresie emerytalnym.


Czytaj więcej o Rekomendacji S


Wymóg posiadania wkładu własnego, może spowodować, że klienci mniej zamożni, którzy posiadają zdolność kredytową, pracę  oraz upatrzone mieszkanie zdecydują się na kredyt hipoteczny jeszcze w tym roku. Niskie stopy procentowe, spadające ceny mieszkań, możliwość uzyskania rabatu i ostatnia szansa na kredyt bez wkładu własnego mogą przyspieszyć decyzję o kupnie nieruchomości.


Nie warto też czekać z decyzją do ostatniej chwili, ponieważ banki już późną jesienią mogą zacząć wycofywać oferty kredytów hipotecznych na 100% wartości nieruchomości.


Źródło: Rzeczpospolita

Polecamy

Brave jest darmową przeglądarką stron internetowych rozwijaną na zasadzie open source, której celem jest zapewnienie jej użytkownikom prywatności oraz bezpieczeństwa. Wbudowany mechanizm blokady reklam i skryptów sprawia, że wczytywanie stron www może być znacznie szybsze w odróżnieniu od innych przeglądarek.

Pobierz Brave

Ranking Top 7 ofert 2020

Ranking - miejsce 1
PKO BP - kredyt hipoteczny
ranking PKO BP - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 9.14 na 10

Ranking - miejsce 2
mBank - kredyt hipoteczny
ranking mBank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.50 na 10

Ranking - miejsce 3
ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny
ranking ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.00 na 10

Ranking - miejsce 4
Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy
ranking Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.70 na 10

Ranking - miejsce 5
EuroBank - kredyt mieszkaniowy
ranking EuroBank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.30 na 10

Ranking - miejsce 6
Deutsche Bank - kredyt hipoteczny
ranking Deutsche Bank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 7.27 na 10

Ranking - miejsce 7
BZ WBK - kredyt mieszkaniowy
ranking BZ WBK - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.13 na 10