3 najlepsze kredyty hipoteczne bez wkładu własnego

Data: 17 kwiecień 2013 | Kategoria: Kredyty hipoteczne

 

Obniżki stóp procentowych oraz spadek WIBOR-u przez ostatnie pół roku, spowodowały spadek raty kredytu hipotecznego o około 15%. Niski poziom WIBOR zachęca banki do zwiększenia zysków poprzez podniesienie marż kredytowych.

Uzyskanie kredytu mieszkaniowego w euro z marżą poniżej 3% jest praktycznie nieosiągalne, często marża kredytów w europejskiej walucie przekracza nawet 5%. W przypadku kredytów w złotówkach marża kształtuje się w okolicach od 1,5 do 2%, w zależności od wysokości kredytu oraz wkładu własnego.


W rankingu kredytów hipotecznych w wysokości 200 tys.zł na 30 lat, bez wkładu własnego w kwietniu pierwsze miejsce zajął kredyt mieszkaniowy w PKO BP.

Oferta PKO Banku Polskiego z promocyjną marżą w pierwszym roku kredytowania 1,1% (później 1,45%) oraz brak prowizji za udzielenie kredytu są dostępne dla klientów, którzy otworzą rachunek osobisty, skorzystają z ubezpieczenia od utraty pracy (4 lata) oraz posiadają/nabędą kartę kredytową i/lub wykupią ubezpieczenie na życie.


Drugie miejsce zajął kredyt hipoteczny w banku PEKAO z marżą na poziomie 1,25% oraz prowizją 1,95% dla klientów, którzy otworzą konto wraz z kartą debetową i zadeklarują wpływ comiesięcznego wynagrodzenia, skorzystają z karty kredytowej lub ubezpieczenia nieruchomości oferowanej przez bank. Bank także wymaga ubezpieczenia brakującego wkładu własnego, jest to 0,06% miesięcznie od kwoty brakującego wkładu własnego i jest to kwota pobierana z góry za cały okres kredytowania.


Na trzecim miejscu znalazła się oferta kredytu hipotecznego w Alior Banku. Promocyjna marża w wysokości 1,49% dla kredytów do 450tys. (1,84% dla większych) jest adresowana do klientów, którzy skorzystają z ubezpieczenia na życie na 5 lat. Koszt to 9,6018% kwoty kredytu. Wykupienie polisy zwalnia z prowizji. Koszt ubezpieczenia można doliczyć do kwoty kredytu, jednak w takim przypadku rata kredytu będzie wyższa o 101zł w całym okresie kredytowania.


Warto zwracać uwagę na koszty dodatkowych produktów, które są oferowane w „promocji”. Na ogół takie „promocje” mają sprawić wrażenie oferty atrakcyjniejszej od konkurencyjnego banku z wyższą marżą, prowizją. W takich przypadkach należy zrobić dokładną analizę  potencjalnych zysków i strat w całym okresie kredytowania, ponieważ może się okazać, że standardowa oferta jest atrakcyjniejsza od „promocji”.


Źródło: Puls Biznesu

Polecamy

Brave jest darmową przeglądarką stron internetowych rozwijaną na zasadzie open source, której celem jest zapewnienie jej użytkownikom prywatności oraz bezpieczeństwa. Wbudowany mechanizm blokady reklam i skryptów sprawia, że wczytywanie stron www może być znacznie szybsze w odróżnieniu od innych przeglądarek.

Pobierz Brave

Ranking Top 7 ofert 2020

Ranking - miejsce 1
PKO BP - kredyt hipoteczny
ranking PKO BP - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 9.14 na 10

Ranking - miejsce 2
mBank - kredyt hipoteczny
ranking mBank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.50 na 10

Ranking - miejsce 3
ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny
ranking ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.00 na 10

Ranking - miejsce 4
Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy
ranking Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.70 na 10

Ranking - miejsce 5
EuroBank - kredyt mieszkaniowy
ranking EuroBank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.30 na 10

Ranking - miejsce 6
Deutsche Bank - kredyt hipoteczny
ranking Deutsche Bank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 7.27 na 10

Ranking - miejsce 7
BZ WBK - kredyt mieszkaniowy
ranking BZ WBK - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.13 na 10