Gdzie dostaniesz tani kredyt na mieszkanie

Data: 8 październik 2012 | Kategoria: Kredyty hipoteczne

 

Single zarabiający średnią krajową czyli 3687zł brutto (około 2635 zł netto), nie posiadający żadnych zobowiązań (w tym limitów na kartach kredytowych) mogą liczyć na maksymalny kredyt w wysokości około 195tyś.zł, przy czym wysokość raty nie może być wyższa niż 1285 zł dla kredytu w złotówkach.

Małżeństwo z dwójką dzieci, zarabiające na umowę o pracę dwukrotność średniej krajowej 5270zł na rękę, bez innych zobowiązań może uzyskać kredyt w wysokości około 414 tys. zł.


Kredyt w złotych


Dla 30-letniej osoby, która szuka kredytu i zamierza pożyczyć 200 tys. zł. na 30 lat na zakup mieszkania o wartości 250 tys. zł. warto wziąć pod uwagę oferty BNP Paribas, Alior Banku, PKO BP, Citi Handlowego czy  ING Banku Śląskiego.


BNP Paribas oferuje promocyjną marże 0,9% przez pierwsze 5 lat, uzależnioną od wykupienia dodatkowych produktów. Po tym okresie marża wynosi 1,25%. Wysokość raty w BNP Paribas Fortis to 1168 zł(oprocentowanie 5,89%, marża 0,9%). W Alior Banku miesięczna wysokość raty wyniesie 1211 zł (oprocentowanie 6,09%, marża 1,1%) przy czym marża jest również uzależniona od zakupu dodatkowych produktów banku.

Natomiast w Citi Handlowym i PKO BP rata równa wyniesie  1224 zł (oprocentowanie  6,19%, marża 1,2%), w PKO BP trzeba się liczyć z kosztami dodatkowymi za obowiązkowe ubezpieczenie.

1226 zł wyniesie miesięczna rata w ING Banku Śląskim (oprocentowanie 6,21%, marża 1,2%), przy czym trzeba będzie zapłacić prowizję za udzielenie kredytu mieszkaniowego.


Oferty w euro


Klienci zainteresowani sfinansowaniem zakupu nieruchomości kredytem hipotecznym denominowanym w euro , muszą się liczyć z restrykcyjnym wyliczaniem zdolności kredytowej oraz wykazać się przed bankiem ponadprzeciętnymi dochodami. Marża banków jest znacznie wyższa niż kredytów w złotych, ponadto banki wymagają skorzystania z dodatkowych produktów w postaci ubezpieczeń czy produktów inwestycyjnych.


Jedną z lepszych ofert w euro posiada Bank Zachodni WBK. Dla osoby, która chce pożyczyć 200 tys. zł na 30 lat w banku BZ WBK rata wyniesie 1073zł. Prowizja wyniesie 2,5%, marża jest wyliczana indywidualnie (od 3,3% do 4,5%). Minimalna marża jest związana z otwarciem konta i deklaracją regularnych wpływów. Dochód, którym musi się  wykazać gospodarstwo domowe ubiegające się o kredyt w euro to 15 tys. zł. W przypadku singli to 10 tys. zł.


Źródło: Rzeczpospolita

Polecamy

Brave jest darmową przeglądarką stron internetowych rozwijaną na zasadzie open source, której celem jest zapewnienie jej użytkownikom prywatności oraz bezpieczeństwa. Wbudowany mechanizm blokady reklam i skryptów sprawia, że wczytywanie stron www może być znacznie szybsze w odróżnieniu od innych przeglądarek.

Pobierz Brave

Ranking Top 7 ofert 2020

Ranking - miejsce 1
PKO BP - kredyt hipoteczny
ranking PKO BP - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 9.14 na 10

Ranking - miejsce 2
mBank - kredyt hipoteczny
ranking mBank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.50 na 10

Ranking - miejsce 3
ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny
ranking ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.00 na 10

Ranking - miejsce 4
Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy
ranking Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.70 na 10

Ranking - miejsce 5
EuroBank - kredyt mieszkaniowy
ranking EuroBank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.30 na 10

Ranking - miejsce 6
Deutsche Bank - kredyt hipoteczny
ranking Deutsche Bank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 7.27 na 10

Ranking - miejsce 7
BZ WBK - kredyt mieszkaniowy
ranking BZ WBK - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.13 na 10