Kredyt mieszkaniowy bez dodatkowych produktów

Data: 11 wrzesień 2012 | Kategoria: Kredyty hipoteczne

 

Większość banków oferuje kredyty mieszkaniowe z dodatkowymi produktami, na ogół jest to ubezpieczenie, produkt inwestycyjny, karta kredytowa lub co najmniej otwarcie konta osobistego. Korzystając z pakietu produktów dodatkowych można liczyć na obniżenie marży kredytu.


W przypadku, gdy nie chcemy skorzystać z ubezpieczenia oferowanego przez bank czy innego produktu, musimy się liczyć z niewielkimi możliwościami wyboru kredytu hipotecznego. Banki posiadają w ofercie kredyty bez tzw. ”cross-sellingu”, jednak są to oferty z marżą sięgająca nawet 7% dla kredytów w PLN oraz wyższą prowizją za udzielenie kredytu. Z chwilą, gdy zdecydujemy się na ubezpieczenie lub inwestycję możemy liczyć na marżę nawet poniżej 2%.


Na rynku znajdą się banki, które oferują tani kredyt mieszkaniowy bez kosztownej sprzedaży wiązanej. Założenie konta osobistego z systematycznymi wpływami wynagrodzenia, karta debetowa lub kredytowa oraz ewentualne ubezpieczenie wystarczą, aby otrzymać atrakcyjną ofertę kredytu hipotecznego bez nadmiernego obciążenia kosztami produktów dodatkowych.


Otwierając darmowe konto internetowe w ING Banku Śląskim możemy otrzymać kredyt z marżą 1,15% oraz prowizją 1,4% (kredyt 270tyś.zł na 90% wartości nieruchomości). W BZ WBK w zależności od zdolności kredytowej klienta oraz otwarcia konta osobistego z minimalnymi wpływami w wysokości 2tyś.zł  można otrzymać marżę od 1,2% i prowizję od 2% (bez konta marża od 1,4% i prowizja od 2,5%).


Ciekawą ofertę dla rodziny kupującej nowe mieszkanie (powierzchnia 45m2, wartość 250tyś.zł, kredyt na 30 lat, wkład własny 20%) posiada Citi Handlowy oferując marżę 1,2% bez konieczności zakupu dodatkowych ubezpieczeń.


Źródło: Rzeczpospolita

Polecamy

Brave jest darmową przeglądarką stron internetowych rozwijaną na zasadzie open source, której celem jest zapewnienie jej użytkownikom prywatności oraz bezpieczeństwa. Wbudowany mechanizm blokady reklam i skryptów sprawia, że wczytywanie stron www może być znacznie szybsze w odróżnieniu od innych przeglądarek.

Pobierz Brave

Ranking Top 7 ofert 2020

Ranking - miejsce 1
PKO BP - kredyt hipoteczny
ranking PKO BP - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 9.14 na 10

Ranking - miejsce 2
mBank - kredyt hipoteczny
ranking mBank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.50 na 10

Ranking - miejsce 3
ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny
ranking ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.00 na 10

Ranking - miejsce 4
Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy
ranking Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.70 na 10

Ranking - miejsce 5
EuroBank - kredyt mieszkaniowy
ranking EuroBank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.30 na 10

Ranking - miejsce 6
Deutsche Bank - kredyt hipoteczny
ranking Deutsche Bank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 7.27 na 10

Ranking - miejsce 7
BZ WBK - kredyt mieszkaniowy
ranking BZ WBK - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.13 na 10