Dodatkowe koszty promocji

Data: 7 maj 2012 | Kategoria: Kredyty hipoteczne

 

Liczne promocje kredytów mieszkaniowych, które umożliwiają obniżenie marży przez pewien okres czasu wiążą się na ogół z zapłatą prowizji. Dostępne na rynku są również oferty kredytów hipotecznych bez prowizji, jednak z nieznacznie wyższą marżą – nad takimi kredytami powinny pomyśleć osoby, które planują spłacić zobowiązanie w krótkim czasie. Priorytetem dla takich klientów powinno być przede wszystkim brak prowizji oraz brak opłat za wcześniejszą spłatę kredytu. Poza prowizją czy marżą, należy pamiętać o kosztach dodatkowych produktów w całym okresie kredytowania.

 

Kredyty mieszkaniowe w PLN

W Deutsche Banku otrzymamy kredyt hipoteczny z promocyjną marżą 0% przez 12 miesięcy - jednym z kilku warunków, które należy spełnić jest m.in. przystąpienie do programu inwestycyjnego (ze składką inicjującą 4500zł oraz składką w wysokości 136zł miesięcznie). Po okresie promocyjnym marża jest uzależniona od wysokości wkładu własnego oraz dalszego korzystania z dodatkowych produktów banku.

Natomiast w Credit Agricole po spełnieniu warunków promocji, także marża zostanie obniżona do 0% przez pierwszy rok, jednak w kolejnych latach kredytowania marża wzrośnie od 0,99% do 1,3% w zależności od posiadanego wkładu własnego. Ponadto trzeba będzie zapłacić prowizję w wysokości 2%.

Bank Zachodni WBK oferuje promocyjną marżę 0,99% i prowizję 2% (jeśli kredytobiorca posiada konto w bzwbk przynajmniej od 4 miesięcy) lub 2,5% prowizji. Brak prowizji wiąże się z podwyższoną marżą o 0,3%, otwarciem konta w bzwbk (minimalne wpływy na konto 2tyś.zł) oraz wykupieniem pakietu ubezpieczeń – jest to mniej opłacalne.

 

Kredyty mieszkaniowe w EUR

Wysokie dochody to główna przeszkoda w uzyskaniu kredytu w euro. W Deutsche Banku, aby otrzymać kredyt w euro trzeba się wykazać dochodem w wysokości 12tyś.zł, natomiast Alior Bank wymaga 15tyś.zł netto. Znajdą się też banki, które wymagają uzyskiwania dochodów w euro.

Marże kredytowe w euro wynoszą średnio 3,5%.  Marża może wynieść nawet 1,5% w Deutsche Banku, ale trzeba się liczyć z 3% prowizją oraz skorzystaniem z kilku dodatkowych produktów banku.

BZWBK oferuje marże na poziomie 3,3%, jednak aby taką marże otrzymać trzeba założyć konto osobiste z wpływami min. 2000zł/miesięcznie. Prowizja 2%. Oferta dostępna dla gospodarstw domowych, które poza zdolnością kredytową osiągają dochody w wysokości min. 8000zł netto.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Polecamy

Brave jest darmową przeglądarką stron internetowych rozwijaną na zasadzie open source, której celem jest zapewnienie jej użytkownikom prywatności oraz bezpieczeństwa. Wbudowany mechanizm blokady reklam i skryptów sprawia, że wczytywanie stron www może być znacznie szybsze w odróżnieniu od innych przeglądarek.

Pobierz Brave

Ranking Top 7 ofert 2020

Ranking - miejsce 1
PKO BP - kredyt hipoteczny
ranking PKO BP - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 9.14 na 10

Ranking - miejsce 2
mBank - kredyt hipoteczny
ranking mBank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.50 na 10

Ranking - miejsce 3
ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny
ranking ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.00 na 10

Ranking - miejsce 4
Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy
ranking Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.70 na 10

Ranking - miejsce 5
EuroBank - kredyt mieszkaniowy
ranking EuroBank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.30 na 10

Ranking - miejsce 6
Deutsche Bank - kredyt hipoteczny
ranking Deutsche Bank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 7.27 na 10

Ranking - miejsce 7
BZ WBK - kredyt mieszkaniowy
ranking BZ WBK - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.13 na 10