Pożyczka hipoteczna na remont mieszkania

Data: 24 kwiecień 2012 | Kategoria: Pożyczki hipoteczne

 

Jeśli potrzebujesz pieniędzy na remont lub wykończenie mieszkania,sprawdź oferty pożyczek hipotecznych. Pożyczka pod hipotekę jest tańszym rozwiązaniem niż kredyt gotówkowy. Główną zaletą pożyczki jest oprocentowanie - niskie, porównywalne do oprocentowania kredytów mieszkaniowych. Zobowiązanie jest zabezpieczone podobnie jak kredyty hipoteczne, hipoteką na nieruchomości.

 

Pożyczki hipoteczne poza główną zaletą - niższym oprocentowaniem, posiadają również wady – przede wszystkim dużą ilość formalności oraz koszty. Jednym z warunków jest, aby w KW nieruchomości nie było wpisów hipotecznych na rzecz banków trzecich. Dodatkowe koszty związane z pożyczką hipoteczną to zarówno prowizja za udzielenie pożyczki jak i m.in. opłata za wycenę nieruchomości czy ubezpieczenie pomostowe. W odróżnieniu od kredytów gotówkowych, gdzie kredyt możemy otrzymać praktycznie od ręki, na decyzję o przyznaniu pożyczki hipotecznej trzeba będzie dłużej poczekać.

 

Prostszym sposobem jest uzyskanie kredyt gotówkowego na remont, jednak trzeba się liczyć, że średnie oprocentowanie jest prawie dwukrotnie wyższe niż pożyczki hipotecznej. Jeśli możesz poświęcić trochę czasu i posiadasz nieruchomość, lepszym rozwiązaniem będzie pożyczka hipoteczna – pozowli Ci na oszczędność kilku tysięcy złotych.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Polecamy

Brave jest darmową przeglądarką stron internetowych rozwijaną na zasadzie open source, której celem jest zapewnienie jej użytkownikom prywatności oraz bezpieczeństwa. Wbudowany mechanizm blokady reklam i skryptów sprawia, że wczytywanie stron www może być znacznie szybsze w odróżnieniu od innych przeglądarek.

Pobierz Brave

Ranking Top 7 ofert 2020

Ranking - miejsce 1
mBank - pożyczka hipoteczna
ranking mBank - pożyczka hipoteczna

Średnia ocen: 9.09 na 10

Ranking - miejsce 2
PKO BP - pożyczka hipoteczna
ranking PKO BP - pożyczka hipoteczna

Średnia ocen: 8.88 na 10

Ranking - miejsce 4
EuroBank - pożyczka hipoteczna
ranking EuroBank - pożyczka hipoteczna

Średnia ocen: 7.33 na 10

Ranking - miejsce 5
BZ WBK - pożyczka hipoteczna
ranking BZ WBK - pożyczka hipoteczna

Średnia ocen: 7.00 na 10

Ranking - miejsce 6
BNP Paribas - pożyczka hipoteczna
ranking BNP Paribas - pożyczka hipoteczna

Średnia ocen: 6.67 na 10

Ranking - miejsce 7
Deutsche Bank - pożyczka hipoteczna
ranking Deutsche Bank - pożyczka hipoteczna

Średnia ocen: 6.00 na 10