Kawalerka na kredyt

Data: 23 kwiecień 2012 | Kategoria: Kredyty hipoteczne

 

Ile wynosi miesięczna rata kredytu hipotecznego?

Na chwilę obecną miesięczna rata kredytu za kawalerkę wynosi 1457zł w Deutsche Banku  (przy założeniu kredyt mieszkaniowy na zakup kawalerki o wartości 250tyś.zł, finansowanie 100% w PLN, raty równe, spłata rozłożona na 30 lat, prowizja 1,5%, marża 0,8%.). Nie są to jednak jedyne koszty miesięczne, jakie  poniesie  kredytobiorca. W przypadku Deutsche Banku, należy  przystąpić do programu regularnego oszczędzania, co pozwoli w przyszłości obniżyć ratę i umożliwi wcześniejszą spłatę kredytu, jednak trzeba się liczyć z dodatkową składką w wysokości ok. 100-130 zł miesięcznie obok raty kredytowej. Ponadto banki, które oferują najniższą ratę pobierają prowizję za udzielenie kredytu hipotecznego.

 

Wynajmować od osób trzecich czy spłacać kredyt i mieszkać we własnej kawalerce?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie należy do najprostszych. Koszt wynajęcia kawalerki w Warszawie (to około 1500zł miesięcznie – bez opłat dodatkowych, w zależności od lokalizacji, wyposażenia itp. ) Z jednej strony mieszkanie w wynajmowanej kawalerce nie zobowiązuje do najmu przez 30 lat i w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych sytuacji (np. zmiana miejsca pracy wiążąca się  ze zmianą miasta, wyjazd za granicę itp.) pozwala z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia rozwiązać umowę najmu zarówno ze strony najemcy jak i wynajmującego. Z drugiej strony to Wynajmujący jest właścicielem i wszelkie modyfikacje, remonty muszą być uzgodnione z właścicielem. Wadą takiego rozwiązania jest to, że nie jesteśmy „na swoim”.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Polecamy

Brave jest darmową przeglądarką stron internetowych rozwijaną na zasadzie open source, której celem jest zapewnienie jej użytkownikom prywatności oraz bezpieczeństwa. Wbudowany mechanizm blokady reklam i skryptów sprawia, że wczytywanie stron www może być znacznie szybsze w odróżnieniu od innych przeglądarek.

Pobierz Brave

Ranking Top 7 ofert 2020

Ranking - miejsce 1
PKO BP - kredyt hipoteczny
ranking PKO BP - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 9.14 na 10

Ranking - miejsce 2
mBank - kredyt hipoteczny
ranking mBank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.50 na 10

Ranking - miejsce 3
ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny
ranking ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.00 na 10

Ranking - miejsce 4
Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy
ranking Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.70 na 10

Ranking - miejsce 5
EuroBank - kredyt mieszkaniowy
ranking EuroBank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.30 na 10

Ranking - miejsce 6
Deutsche Bank - kredyt hipoteczny
ranking Deutsche Bank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 7.27 na 10

Ranking - miejsce 7
BZ WBK - kredyt mieszkaniowy
ranking BZ WBK - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.13 na 10