Koniec kredytów we frankach szwajcarskich?

Data: 18 wrzesień 2011 | Kategoria: Kredyty hipoteczne

 

Wahania kursu szwajcarskiej waluty spowodowały, że banki wycofały się z kredytów mieszkaniowych w CHF lub też znacząco podwyższyły kryteria jakie należy spełnić, aby otrzymać kredyt w CHF.

 

BPH jest kolejnym bankiem, który po Polbanku, mBanku, Multibanku i Alior Banku wycofał się z kredytowania w szwajcarskiej walucie. Bank BPH całkowicie zrezygnował z udzielania kredytów walutowych. Decyzja jest o tyle zaskakująca, iż kredyty w walutach to około 80% spośród wszystkich udzielanych  kredytów mieszkaniowych w tym banku.

 

Pozostały trzy banki, które finansują nieruchomości w szwajcarskiej walucie.  Jednak warunki jakie należy spełnić w dużej mierze ograniczają dostęp dla przeciętnego Kowalskiego.

Deutsche Bank nadal udziela kredytów hipotecznych w CHF, ale należy posiadać dochód na poziomie minimum 50tyś. zł netto. PKO BP również posiada w swojej ofercie kredyty w CHF, jednak marża przekracza 6p.p., co powoduje, że oferta jest nieatrakcyjna. Ostatnią instytucją jest Nordea Bank, który zwiększył wymagania dochodowe do 15 tyś. zł.

 

Tym samym oferta kredytów w chf, mimo rosnącej popularności ( struktura nowo udzielanych kredytów mieszkaniowych w CHF : 6,1% w I kw. 2011r, 7,5% w II kw. 2011r) została mocno ograniczona.

Polecamy

Brave jest darmową przeglądarką stron internetowych rozwijaną na zasadzie open source, której celem jest zapewnienie jej użytkownikom prywatności oraz bezpieczeństwa. Wbudowany mechanizm blokady reklam i skryptów sprawia, że wczytywanie stron www może być znacznie szybsze w odróżnieniu od innych przeglądarek.

Pobierz Brave

Ranking Top 7 ofert 2020

Ranking - miejsce 1
PKO BP - kredyt hipoteczny
ranking PKO BP - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 9.14 na 10

Ranking - miejsce 2
mBank - kredyt hipoteczny
ranking mBank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.50 na 10

Ranking - miejsce 3
ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny
ranking ING Bank Śląski - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 8.00 na 10

Ranking - miejsce 4
Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy
ranking Pekao Bank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.70 na 10

Ranking - miejsce 5
EuroBank - kredyt mieszkaniowy
ranking EuroBank - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.30 na 10

Ranking - miejsce 6
Deutsche Bank - kredyt hipoteczny
ranking Deutsche Bank - kredyt hipoteczny

Średnia ocen: 7.27 na 10

Ranking - miejsce 7
BZ WBK - kredyt mieszkaniowy
ranking BZ WBK - kredyt mieszkaniowy

Średnia ocen: 7.13 na 10